2018-12-14
У Дубні на засіданні Ради регіонального розвитку підвели підсумки роботи та окреслили перспективи розвитку міста

Сьогодні, 14 грудня, у залі засідань Дубенської міської ради відбулось засідання Ради регіонального розвитку «Дубно: підсумки та перспективи». Захід, який є продовженням всеукраїнської Ради регіонального розвитку, зібрав керівників міста, представників влади, медиків та освітян, військовослужбовців та волонтерів, духовних і громадських лідерів.
З вітальним словом до присутніх звернулись міський голова Василь Антонюк, народний депутат України Олександр Дехтярчук, начальник управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослав Мельник.
Про бюджет в умовах децентралізації говорила заступник міського голови Ольга Ляшенко, яка зазначила що, впродовж 2015-2018 років спостерігається чіткий ріст  надходжень, які складають левову частку у власних доходах  бюджету міста Дубно, а саме податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок. Підсумовуючи результати фінансової децентралізації, посадовець наголосила, що бюджетом міста у 2018 році отримано додаткового ресурсу на 83,1 млн.грн. більше у порівнянні з 2015 роком.
Також Ольга Ляшенко розповіла учасникам засідання про розвиток інфраструктури міста Дубно, утримання житлово-комунального господарства, здійснення благоустрою, ремонту доріг та облаштування тротуарів.
Важливу увагу було приділено питанню залучення інвестицій та забезпечення інноваційного розвитку. Доповідала на цю тему начальник управління економіки і власності Дубенської міської ради Мирослава Піддубник, яка повідомила, що додатковим фінансовим інструментом для розвитку громад є Державний фонд регіонального розвитку. Кошти із ДФРР місто Дубно спрямовувало на енергозберігаючі заходи, зокрема будівництво блочно-модульної котельні, проведено реконструкції котелень на тверде паливо. Окрім цього, в рамках реалізації Проектів місто отримує грантові кошти Європейських інституцій на розбудову інфраструктури міста.
Реформи в галузях освіти, медицини та культури висвітлив заступник міського голови Василь Скринчук. За його словами, реформування у згаданих галузях у місті проходить достатньо успішно. Свідченням цього стали участь Дубенської ЗОШ №1 у всеукраїнському пілотному проекті щодо впровадження стандартів нової української школи, створення першими в області інклюзивно-ресурсного центру, утворення некомерційного медичного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги”, яким вже укладено декларації з понад 60% жителів міста.  Також важливим здобутком у сфері культури стало створення цьогоріч туристичного бренду міста Дубна. Основного доповідача доповнили інші учасники панельної дискусії — директор ЗОШ №1 Вікторія Дмитрієва, керівник інклюзивно-ресурсного центру Людмила Одварко, головний лікар КЗ “Пологовий будинок” Дубенської міської ради Ростислав Андрощук, директор Державного історико-культурного заповідника м.Дубно Леонід Кічатий.
Заключним блоком зустрічі стала дискусійна панель “Національна ідентичність та духовність”, головним спікером якої стала начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради Ерна Шевчук. В обговоренні взяли участь благочинний Дубенського міського благочиння УПЦ КП о.Василь, волонтер, мати важкопораненого учасника АТО Інна Яцина, настоятель Свято-Миколаївського монастиря м.Дубно, капелан та волонтер о. Меркурій, командир в/ч А2755 Ян Присакар, голова громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО Дубенщини» Іван Тимощук, мати важкопораненого учасника АТО  Ірина Кубишкіна. Під час розмови йшлося про всенародну допомогу захисникам України, численні поїздки в зону АТО працівників міської ради та волонтерів, активну участь усіх дубенчан у підтримці наших Збройних Сил, значну благодійну допомогу польських побратимів з міст Гіжицько та Соколув-Подляски. Найбільш хвилюючим моментом зустрічі, який викликав щирі сльози у присутніх, стала розповідь про бійця АТО Романа Кубишкіна, який отримав поранення несумісне з життям, але з допомогою небайдужих людей  повертається до життя. Ерна Шевчук наголосила, що кожен український воїн повинен знати, що його ніколи не покинуть у біді.
Підсумком зустрічі стало виголошене гасло - «Немає професії любити свою Батьківщину, це має бути в серці кожного! Україна переможе і все буде добре!».