2018-11-26
Це акт агресії проти нашої держави і дуже серйозна загроза – Президент про напад на кораблі ВМС України

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент Петро Порошенко підкреслив, що Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії.
«Ми розглядаємо це як акт агресії проти нашої держави, як дуже серйозну загрозу», - сказав Президент.
«Для Російської Федерації, на жаль, не існує жодних «червоних ліній», - додав він.
Глава держави підкреслив, що попри те, що українські кораблі виконували штатну задачу по переміщенню в пункти дислокації на Азовському морі, вони були атаковані російськими військовими кораблями із застосуванням зброї, що призвело до важких наслідків. За попередньою інформацією 6 українських моряків поранено, з них двоє отримали важкі поранення.
За інформацією Начальника Генерального штабу ЗСУ генерала-армії Віктора Муженка попри те, що це була планова і абсолютна законна морська операція, яка не передбачала жодних військових дій, російські військові кораблі в нейтральних водах Чорного моря застосували проти українських військових кораблів зброю на ураження та захопили їх. Він також повідомив, що після цієї атаки та захоплення кораблів зв'язок з українськими кораблями був втрачений.
«Застосування зброї з боку Російської Федерації, атака на українські кораблі була не спровокованою. Це була, як вже сказав Начальник Генерального штабу, звичайна операція по переміщенню кораблів до пунктів дислокації Маріуполь-Бердянськ. Вони не мали ніякої особливої зброї, крім штатної, ніяких особливих завдань», - зазначив Президент.
«Ми маємо неспростовні докази того, що ця агресія, цей напад на кораблі Військово-Морських Сил України був не помилкою, не випадковістю, а цілеспрямованими діями, в тому числі і щодо застосування зброї проти українських моряків, яке мало важкі наслідки», - підкреслив Глава держави.
Президент також зазначив, що «жодним чином українська влада і українські військове керівництво не були проінформовані про подібну поведінку з боку російських збройних сил».