На головну Написати нам Карта сайту
Новини Про місто Міська рада Документи міської ради Адмін.послуги Дубенчанину Гостям міста
      Оперативні новини    ¦   Афіша    ¦   Громадські обговорення    ¦   День інформування

2018-11-22
Керівник елеватора виступив перед представниками громади міста з роз'ясненнями щодо викидів

Впродовж останніх місяців набула загострення проблема забруднення довкілля внаслідок діяльності зернового елеватора UKRLANDFARMING PLC. Вона турбує містян, міську владу та активно висвітлюється у ЗМІ. Жителі прилеглих до підприємства вулиць А.Малишка, В.Сосюри, Я.Каменського, І.Федорова та провулка І.Федорова скаржаться на засмічення будинків, транспорту, подвір'їв, присадибних ділянок пилом та зерновідходами, які утворюються на зерновому елеваторі і у вигляді рожевого пилу встеляють все на сотні метрів.
21 листопада у залі засідань міської ради перед владою міста, депутатами, членами виконавчого комітету та представниками місцевих ЗМІ з власної ініціативи з поясненнями виступив керівник дубенського елеватора - директор ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» та ТзОВ СП «Нива» Андрій Латаш.
Керівник елеватора розповідав про принципи роботи підприємства, технологічний процес виробництва, а також переконував присутніх у наявності необхідних дозволів, вчасному проведенні перевірок та обстежень, дотриманні підприємством усіх екологічних норм та нешкідливості викидів, які найбільше дошкулять мешканцям прилеглих мікрорайонів Страклів та Цукровий. Андрій Латаш запевняє, що “рожевий пил” - це лушпиння, яке відлущується від кукурудзи в процесі очистки, транспортування і досушки. Воно настільки легке, що вилітає за межі сушки, але є нешкідливим для населення. Специфічний колір лушпиння, як пояснює керівник елеватора, зумовлений пігментацією зерна кукурудзи. Разом з тим, директор підприємства розуміє, що дані викиди викликають певні побутові незручності для жителів навколишніх вулиць, проте, зауважує, що це є промислове виробництво, певні незручності є на будь-якому виробництві, але  на підприємстві працюють 140 осіб, до бюджету міста щороку сплачуються мільйонні податки.
На це заступник міського голови Ольга Ляшенко наголосила, що замовником будівництва елеватора — ПрАТ “Компанією “РАЙЗ” не сплачено до бюджету міста пайової участі у сумі понад 7 мільйонів гривень. Наразі з даного приводу тривають судові процеси між міською радою та цією компанією. Окрім того, сплачені підприємством суми екологічного податку (3 тис.грн. у 2017 році та 6 тис.грн. у 2018 році ) є неспівмірними зі шкодою, яку завдає елеватор населенню міста.
Секретар міської ради Віктор Недашковський зазначив, що для дослідження проблеми з діяльністю дубенського елеватора була створена тимчасова депутатська комісія, на підприємство  неодноразово направлялись депутатські звернення, однак належної відповіді на них не було надано.
В свою чергу, міський голова Василь Антонюк адресував до Андрія Лотоша три головні запитання - “Чи є можливість повністю призупинити викиди?”, “Чи готові власники підприємства сплатити інвестиційну складову до бюджету міста?” та “Чи є можливість модернізувати підприємство таким чином, щоб воно не завдавало шкоди громадянам?”.
На жаль, ці запитання лишились без відповіді керівника елеватора, який лише наголошує, що підприємство має усі необхідні документи та дозволи, а викиди відповідають нормам.      
Слід зазначити, що раніше з метою вирішення даної проблеми міською владою направлено відповідні листи на адресу ТзОВ СП “Нива”, операційному директору UKRLANDFARMING PLC Ковток Г.І. та до екологічної інспекції в Рівненській області.
Наразі очікуються результати перевірки підприємства Державною екологічною інспекцією України, від висновків якої залежатиме подальше вирішення проблеми забруднення довкілля внаслідок діяльності зернового елеватора UKRLANDFARMING PLC.
Погода в м. Дубно
Органи влади

Президент України Центральна виборча комісія. Державний реєстр виборців

Верховна Рада України Рівненська ОДА

Урядовий портал Рівненська обласна радаСтатистика

Адреса: вул.Замкова, 4
м.Дубно, Рівненська обл,
Дубенська міська рада
Телефон: +38 (03656) 4 21 32
Е-mail: rada@dubno-adm.rv.ua

Новини

Оперативні новини
Афіша
Громадські опитування

Про місто

Cимволіка
Історія та спадщина
Інфраструктура
Карта міста
Фотогалерея

Міська рада

Керівництво ради
Депутати
Виконавчий комітет
Структура апарату
Публічна інформація
Розпорядок роботи

Документи міської ради

Рішення міської ради

Рішення виконавчого комітету
Розпорядження міського голови
Проекти документів

Дубенчанину

Комунальні питання
Земельні питання
Соціальні питання
Запобігання корупції

Гостям міста

Готелі
Екскурсії
Фестивалі

Економіка

Бізнес-пропозиції
Регуляторні акти
Дозволи
Закупівлі

© 2000-2014 Дубенська міська рада.
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Дубенській міській ради та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.